Quality Systems S.C.

ISO 27001 – system zarządzania bezpieczeństwem informacji

System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji wg normy PN-ISO/IEC 27001:2007 przeznaczony jest dla instytucji, które chcą świadomie chronić swoje aktywa.

Norma ISO 27001 jest odpowiednia dla każdej organizacji działającej w jakimkolwiek sektorze, ale poleca się ją głównie tym, które posługują się informacjami wrażliwymi i krytycznymi, np. IT, jednostki publiczne lub finansowe, placówki ochrony zdrowia, jak również organizacje zarządzające informacją w imieniu innych. Standard pomaga organizacjom zapewnić ciągłość działania oraz minimalizować szkody dla biznesu poprzez zapobieganie i redukcję wpływu zdarzeń związanych z bezpieczeństwem informacji.

Identyfikacja, kontrola i zmniejszanie tych ryzyk pozwala organizacjom skutecznie funkcjonować, co w przeciwnym wypadku może mieć poważne skutki finansowe i biznesowe.

System zarządzania bezpieczeństwem informacji dąży do „uszczelnienia” organizacji, aby żadna informacja (szczególnie tajna lub poufna) nie dostała się w niepowołane ręce. Jednocześnie ISO 27001 to system, który zabezpiecza dostęp do informacji osobom uprawnionym, tak aby informacje były dostępne w komplecie w odpowiednim czasie.

Zastosowanie normy ISO 27001:

Zastosowanie normy ISO 27001:

 • podmioty biznesowe jak i podmioty administracji publicznej, a szczególnie zobligowane do zapewnienia bezpieczeństwa przetwarzanych informacji przez ustawy takie jak m.in :
  • Ustawa o ochronie danych osobowych
  • Ustawa o ochronie informacji niejawnych
  • Ustawa o dostępie do informacji publicznej
  • Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych

Korzyści z wdrożenia normy ISO 27001:

 • bezpieczeństwo wszystkich informacji korporacyjnych,
 • zwiększenie wartości firmy,
 • jasne określenie uprawnień i odpowiedzialności pracowników,
 • eliminowanie zagrożeń i strat finansowych związanych z utratą danych,
 • zapewnienie działalności zgodnej z prawem,
 • zagwarantowanie kontrahentom/klientom bezpieczeństwa powierzonych danych.

Oferujemy Państwu usługi obejmujące opracowanie i udokumentowanie systemu jakości wg wymagań normy ISO 27000. Naszym celem jest zaprojektowanie i wdrożenie systemu, który będzie stanowił wsparcie Państwa firmy, a nie ograniczenie jej funkcjonowania.

Zapraszamy do współpracy - wyślij zapytanie
QUALITY SYSTEMS S.C.
Os. Wschód 9A/1, 62-100 Wągrowiec,
tel: 61 670 67 73, e-mail: biuro@quality-systems.pl

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Czytaj więcej